Gabinety Leszczyński
Prywatne Gabinety Chirurgii Plastycznej i Estetycznej
Specjalista chirurgii plastycznej z Polanicy-Zdroju

Powiększanie piersi

Powiększanie piersi jest jednym z najczęściej wykonywanych, przez chirurgów plastycznych, zabiegów u kobiet. Małe piersi , a często także zmiana ich wyglądu po porodzie powoduje różnego rodzaju kompleksy.

Zmiana kształtu piersi pomaga nie tylko uzyskać korzystniejszą sylwetkę, ale także, a może przede wszystkim, powoduje poprawę samopoczucia. Kobiety po zabiegu powiększania piersi stają się bardziej pewne siebie, wzrasta ich samoocena i wiara w siebie.

Powiększając piersi możemy zmienić nie tylko ich wielkość ale także kształt oraz uzyskać lepszą symetrię biustu. Możemy zmienić wielkość brodawek, oraz uzyskać zmianę ich położenia. Zmianę wielkości i kształtu biustu uzyskujemy przy pomocy implantów o różnym profilu i wielkości, a także poprzez modelowanie piersi metodami chirurgicznymi. Dobranie implantu, który satysfakcjonuje pacjentkę odbywa się podczas konsultacji.

Stosowane implanty

W klinice używamy implantów sylikonowych najlepszych firm dostępnych na rynku . Implanty mają różne rozmiary i kształty. Najczęściej stosowane są implanty okrągłe ( dla kobiet które chcą uzyskać pełniejsze wypełnienie górnej części piersi) oraz anatomiczne ( dające kształt piersi o wyglądzie opadającej łzy). Implanty posiadają gwarancję na uszkodzenie.

Zabieg operacyjny powiększania piersi

Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Nacięcie skóry najczęściej znajduje się w fałdzie pod piersiowym lub wokół otoczki brodawki piersiowej. Operacja polega na umieszczeniu implantu między mięśniem piersiowym większym a gruczołem piersiowym , lub pod mięśniem piersiowym większym w zależności od kształtu piersi i efektu jaki chcemy uzyskać. Operacja trwa około jednej godziny. W trakcie zabiegu zakładane są cienkie dreny. Po operacji pacjentki zostają w klinice na dwie doby pod fachową opieką medyczną.

Postępowanie po operacji powiększania piersi
Możliwe powikłania

Po zabiegu pozostaje się w klinice dwie doby

Badania niezbędne do zabiegu

Produkcja: GABINETY Leszczyński | tel: 691 373 371 | biuro@gabinety-leszczynski.pl | SCM w Polanicy-Zdroju